Батьківська сторінка


Рекомендації щодо покращення памяті
1.Обовязковою умовою гарного засвоєння є чітке розуміння того, що треба засвоїти. Намагайся  иділити логічі  та смислові  звязки елементів  матеріалу, який треба опанувати. Виділи головне і другорядне.
2.Велике значення для запамятовування має емоційне  забарвлення, яке можна надати тому. О належить запамятати. Краще, якщо це будуть позитивні емоції (допитливість, намагання бути кращим). Це полегшить запамятовування.
3.Не шукай можливості навантажити пам'ять і потренуватися в запамятовуванні. Намагайся всілякими  способами маніпулювати ( порівнювати, вирішувати задачі) інформацією, яку треба запамятати.
4.Є така  закономірність: чим більше видів памяті бере участь у запамятовуванні, тим точніе зберігається матеріал і краще відтворюється. Тому треба тренувати всі види памяті.
5.Одне з основних правил покращення памяті- повторення . Корисно повторювати перед сном, а також зранку. Памятай, краще запамятовується початок і кінець інформації!

 Батькам п'ятикласників

У п’ятому класі починається новий період у житті дитини. Вона дорослішає, переходить навчатися до середньої школи. Вимоги до навчання змінюються, з'являються нові шкільні предмети.
П’ятий клас – це не тільки новий етап у навчанні, це і новий етап у розвитку особистості.
Поступово змінюється основна діяльність. Головним у житті дитини спілкування, якому діти у цей період присвячують більшість свого вільного часу. Навчання поступово відходить на другий план. Але у п’ятому класі інтерес до навчання зберігається майже у всіх дітей. Тому цей час найкращій для того, щоб навчити дитину вчитися! Для цього необхідно показати дитині, як правильно розподіляти час, відведений на виконання домашніх завдань, навчити виділяти головне під час читання.
У п’ятому класі дитина дуже емоційна, навіть у ставленні до навчальних предметів. Діти із задоволенням беруться за все, що їм до вподоби. Але, зустрівшись з першими труднощами, швидко втрачають зацікавлення у предметі. Емоційність п’ятикласників така висока, що навіть добрі емоції можуть викликати негативну дію.
П’ятикласники дуже активні, багато хочуть зробити, але мало що вміють. Тому необхідно підтримувати їх ініціативність, допомагати у справах.
Якщо ваша дитина має якісь особливі риси характеру (імпульсивність, образливість, підвищену чутливість тощо) або здоров’я, негайно повідомте про це класного керівника.
Знайдіть час познайомитися з вчителями-предметниками. Чим раніше ви це зробите, тим легше буде подолати перешкоди, які будуть виникати у процесі навчання.
Якщо ваша дитина чимось ображена, не треба негайно йти до школи і звинувачувати вчитиме. Дитина, безумовно, говорить вам правду, але це тільки її бачення проблеми. Прислухайтесь і до інших учасників подій, тоді ви можете адекватно сприйняти події, що сталися.
Пам’ятайте, ви не зможете все життя прожити за дитину, вона повинна навчитися розв’язувати конфліктні ситуації самостійно.
Часто ви можете почути від своєї дитини, що їй тяжко, раніше було краще. Не підтримуйте цих розмов. Краще допоможіть дитині пристосуватися до нових умов життя. Вашій дитині зараз важко. Ви повинні бути поряд, щоб допомогти дитині перерости цей період!
Чому діти не хочуть вчитися? Більшість батьків вважають, що в основі відмови дитини готувати уроки лежить звичайна лінь. Але та ж сама «ледача» дитина годинами щось майструє або читає, охоче миє посуд, пилососить квартиру, ліпить пиріжки. Виходить справа не в природній ліні! А в чому ж?
1. У панічному страху невдачі. Страх на стільки сильний, що він заважає дитині зосередитися. При чому дитина на відміну від дорослого далеко не завжди усвідомлює те, що з нею відбувається: від цього розгублюється ще більше. Поведінка цих дітей не передбачувана. Вигляд у них відчужений, майже безтурботний. Насправді дитина глибоко травмована шкільними невдачами і, якщо цю травму вчасно не усунути, може розвинутися так званий шкільний невроз. А він чреватий і нервовими зривами, і різними психічними захворюваннями. Тому слід запастися терпінням і допомагати синові або дочці готувати уроки. Навіть якщо, на вашу думку, вони цілком здатні робити їх самостійно.
2. В об’єктивних труднощах. Якщо ваша дитина постійно ухиляється, наприклад, від занять з математики, не поспішайте навішувати на неї ярлик патологічного ледаря. Можливо, їй не дається логічне мислення. У цьому випадку, після того як труднощі залишилися позаду, вона зазвичай перестає ухилятися від уроків.
3. У бажання привернути до себе увагу. Таким дітям не вистачає батьківського тепла. Вони відчувають себе самотніми і розуміють, що шкільна неуспішність – це мало не єдиний спосіб викликати неспокій дорослих.
«Коли все нормально, мама мене не помічає. У неї дуже багато роботи», - чесно признаються вони. Такі діти не сідають у день за уроки, а чекають приходу батьків із роботи і потім цілий вечір «тягнуть резину», не даючи їм не хвилини спокою.
Погрози і покарання у цьому випадку неефективні. Адже по суті виходить, що дитину карають за її жадання любові. Тому перш за все батьки повинні оточити сина або дочку теплом і турботою. І навіть якщо їм здається, що вони отримують все це із лишком.
Коли дитина робить уроки, присуньтеся до неї ближче, погладьте по голові, по спинці, пошепчіть на вушко що-небудь ласкаве і підбадьорююче. Часто дітям потрібна не стільки реальна допомога, скільки відкритий вираз батьківських відчуттів. Тому головне не гарячкувати і не вважати втраченим той час, яким ви проведете, сидячи поряд з дітьми за письмовим столом.
Як допомогти дитині у навчанні? Дуже часто у п’ятикласників можуть виникнути проблеми у навчанні. Батьки не повинні це сприймати занадто трагічно, але з’ясувати причини цього потрібно.
Перша причина – це нові вчителі, нові предмети. У початкових класах у дітей була одна вчителька, яка добре знала кожну дитину, її здібності, слабкі та сильні місця. І діти за чотири роки пристосувалися до її вимог. У п’ятому класі кожний предмет викладає окремий вчитель. Вимоги до навчання різні. І дитині часом важко зорієнтуватися у цих вимогах. У цей період може охолонути цікавість до навчання, можуть виникнути скарги на те, що багато задають, нецікаво…
Батьки повинні допомогти дитині в адаптаційний період (зазвичай це перша чверть навчального року), пояснити, що не все у навчанні цікаво. Навчання – це гарний спосіб виховувати свою силу волі, тому дайте дитині змогу розвиватися, не виконуйте за неї домашні завдання. Радійте разом з дитиною, сумуйте разом з нею, але ніколи не карайте за погані оцінки. Це може викликати тільки негативне ставлення до шкільних предметів.
Допомагаючи дитині, підтримуйте зв'язок з учителями, щоб ваші вимоги і вимоги вчителів до навчання були однакові.
Пам’ятайте, що у п’ятому класі у вашої дитини формується ставлення до навчання на весь подальший час: як учень провчиться у п’ятому класі, так він і буде ставитися до навчання в старших класах.




ОГОЛОШЕННЯ!

Шановні батьки!

Запрошуємо Вас на бал,
У  святковий наш зал,
де буде музика та сміх,
пісні, вірші та ігри для усіх!

Алла Миколаївна та ваші любі діти

Оголошення!

18 травня 2017р. о17.00 на центральній площі ім.І.Сірка відбудеться міське свято Вишиванки.



Оголошення


  19 травня о 17.00 в актовій залі на ІІ поверсі відбудеться 
батьківська конференція.

19 травня о 18.00 в каб. №7 відбудуться батьківські збори

                                            Класний керівник 





ШАНОВНІ БАТЬКИ!

У  ЗВ'ЯЗКУ З ТРАВНЕВИМИ СВЯТАМИ, ДІТИ ВІДПОЧИВАЮТЬ З 06.05 ПО 09.05. 

 ЗАНЯТТЯ РОЗПОЧНУТЬСЯ 10 ТРАВНЯ.


 ОГОЛОШЕННЯ


05.05.2017р. о 9.00 відбудеться поїздка до м. Нікополь. 


УВАГА! 


На базі КЗ "СЗШ № 2" з 29.05. по 16.06. 2017 р.
розпочинає свою роботу пришкільний оздоровчий табір "Сонечко".Спортивні змагання, конкурси, розваги,  заняття в гуртках зроблять літні канікули  для дітей яскравими та незабутніми!


Від щирого серця вітаю зі святом

1 Травня!
Зичу щастя, здоров’я, весняного тепла! Натхнення, творчої праці! Хай першотравневі свята принесуть Вам і Вашим близьким радість та задоволення! Хай панує мир, злагода та добробут у Ваших оселях!

                             З повагою Алла Миколаївна



Оголошення

Батьківські збори відбудуться 28 квітня о 17.00 в кабінеті  
№ 7.

          З 20 квітня у місті призупиняються заняття в  школах.


Згідно розпорядження міського голови, у зв’язку з погіршенням погодних умов та з метою недопущення аварійних та надзвичайних ситуацій, 20 та 21 квітня в місті призупиняється навчальний процес в учбових закладах, заняття секцій та гуртків в позашкільних закладах. Сьогодні школярі займатимуться за скороченим графіком роботи. 

Навчальний процес відновлять з понеділка, з настанням сприятливої погоди.

На цей час забезпечується робота чергових груп в закладах дошкільної освіти, не допускається виїзд за межі міста організованих груп учнів.


              Правила поведінки при сильному вітрі.

При штормових попередженнях, коли сила поривів вітру досягає 15-20 і навіть 30 м / с, рятувальники рекомендують дотримуватися основних правил по техніці безпеки в населених пунктах різного типу.

Під час шквалу чи шторму в умовах маленьких міст і мегаполісів можна теж постраждати. До речі, урагани у нас теж бувають, коли від вітру ламаються і дерева, і рекламні конструкції.


Зазвичай восени і навесні особливо сильні вітри, тому потрібно пам'ятати найголовніше і саме просте, що можна зробити в таких випадках, щоб убезпечити себе.

  • Вікна! Всі вікна в будинку або квартирі при сильних шквальних вітрах повинні бути щільно закриті. При особливо сильних вітрах (ураганах) можна заклеїти вікна смужками скотчу по діагоналі скла (буквою Х), це вбереже від осколків, якщо вітер виб'є скла. До речі, саме так заклеювали вікна під час війни при бомбардуваннях.
  • Балкони! З незасклених балконів і лоджій слід прибрати абсолютно всі предмети, які можуть при сильному вітрі випасти назовні (горщики, банки, ящики, пляшки і т.п.). Були випадки, коли з кутових засклених балконів злітали старі вікна разом з рамами при ураганах.
  • На вулиці! Опинившись на вулиці в шторм слід триматися якомога далі від рекламних щитів (і інших навісних конструкцій), ліній електропередачі, а також дерев. Озирніться навколо, потрібно бути подалі від усього, що може відірватися, зламатися і впасти на голову. Не можна підходити до обірваних проводів і розгойдучихся предметів (дерев), тому що вони можуть впасти.
  • Укриття! У разі сильного вітру необхідно сховатися в найближчому будинку (це може бути магазин, бібліотека, торговий центр, під'їзд будинку, кінотеатр) або природному укритті до його стихання.
  • Великі дерева! Слід особливо уважно стежити за тим, щоб не перебувати під великими деревами, особливо це стосується тополь і не паркувати під ними автотранспорт, тому що дерево може впасти або розламатися його гілки, які також можуть бути небезпечні при падінні. Також особливо небезпечні гнилі і старі, а також самотньо стоячі дерева.
  • Вдома! Вдома краще ховатися подалі від вікон (туалети і ванні, коридори, вбудовані шафи). Не слід користуватися ліфтом, бо вітер може обірвати дроти на вулиці, через що відключиться електрика. При зриві даху (якщо це, наприклад, одноповерховий будинок), потрібно ховатися під столом, в шафі, ванній кімнаті та інших подібних місцях.

Номери телефонів екстреного виклику при травмуванні людей, падінні дерев або гілок, а також при інших інцидентах: 101 або 103.

              Будьте уважні і бережіть себе і своїх близьких!

Щиро вітаю Вас, шановні батьки, з 

Великоднем!


ПОДЯКА
Всім родинам, які не залишились осторонь від виставки "Пасхальна композиція" та благодійної акції "Пасхальний кошик для воїнів" дуже дякую. 
З повагою ваш вчитель.

Увага! Запрошую всіх батьків і дітей  взяти участь у створенні композиції до Великодних свят  та благодійної акції " Пасхальний кошик для воїнів".
                                        З повагою Алла Миколаївна

ОГОЛОШЕННЯ


Весняні канікули з 27.03.2017 по 02.04.2017

Увага! 
9 березня о 17.00 відбудуться батьківські збори з теми " Он-лайн безпека підростаючого покоління у позанавчальний
час"                       
                                 Класний керівник

ПОДЯКА

 Дякую всім батькам за активну участь у  святі Масляна. Зібрано та передано  сім'ї Бугайових на лікування дитини 2076 гривень .                                                                                                                                   Класний керівник


Традиційне слов'янське свято - Масляна - одна з улюблених зимових розваг українців. В очікуванні приходу весни й пробудження природи наші пращури відзначали "проводи зими" та початок весни і весняних польових робіт, випікаючи млинці, що символізували Сонце. Ця традиція збереглася й донині і є чудовою нагодою зібратися родинами, провести спільні для дорослих та дітей розваги, дізнатися більше про культуру й обрядовість слов'ян. Тож, запрошуємо всіх небайдужих батьків взяти участь у ярмарку та всією класною родиною провести зиму.


Графік контрольних робіт на 11 семестр 2016 -2017 н. р.

Предмет 
№ К.Р.
Дата
1.
Українська мова
№ 1
№ 2
№ 3
№ 4
№ 5
ДПА
01.02
01.03
22.03
18.04
10.05
2.
Літературне читання
№ 1
№ 2
№ 3
№ 4
ДПА
14.02
21.03
12.04
26.04
3.
Російська мова
№ 1
№ 2
№ 3
№ 4
№ 5
№6
07.02
02.03
11.04
25.04
11.05
       18.05

4.
Математика 
№ 1
№ 2
№ 3
№4
ОБЧ.Н.
ДПА
№5
31.01
22.02
15.03
11.04
26.04

22.05
5. 
Природознавство 
№ 1
№ 2
№ 3
06.03
24.04
25.05



Увага! Увага! Увага! Зимові канікули подовжено!

У відповідності до наказу управління освіти виконавчого комітету Покровської міської ради від 06.01.2017р. № 12 «Про подовження зимових канікул у загальноосвітніх навчальних закладах міста до 15.01.2017р.»

Повідомляємо, що навчальні заняття у ІІ семестрі розпочинаються з 16.01.2017р. 


Зимові канікули з 26 грудня 2016 року по 09 січня 2017 року.
До школи  -- 10 січня 2017 року.


Шановні батьки, прийміть найщиріші привітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

Оголошення!

23 грудня 2016 року о 16.00 в каб. №7 відбудуться батьківські збори-свято " Ми раді вас вітати..."

                                                                      З повагою ваша вчителька


УВАГА!

24 листопада 2016 року о 17.00 в каб. №7 відбудуться батьківські збори.
ТЕМА зборів: Сім'я --  важливий фактор мікросередовища.
Безпека на кожний день.
Буду рада поспілкуватися з Вами.
                                                                     Алла Миколаївна


ПОДЯКА!

Висловлюю подяку родинам Молочної А., Москової В., Кореняка В., Кухаренко Л., Слізя Я., Гаврюк Д., Грушецької М., Олійника К., Калюки О., Відяєва Д., Стешенко К., які взяли активну участь у акції " Подаруй іграшку другу".



Оголошення!

15 жовтня о 9.45 учні та батьки класу запрошуються для покладання квітів до пам'ятника загиблим воїнам.

 

ПОДЯКА!

Щиро дякую батькам, які взяли участь у святкуванні Дня селища. Ваша творчість, талановиті руки, добрі серця, небайдужість, підтримка допомогли презентувати виставку класу на святі та зібрати кошти для лікування Костецького С.В.

Дякую батькам: Борисовій Н.В., Пульцевій М.В., Відяєвій Г.М., Гаврюку В.В., Грушецькій М.А., Калюці Т.С., Ковальчуку М.В., Кореняк В.О., Ліщинській Н.Ю., Мельник К.О., Новицькій І.С., родині Олійник В.В. та Олійник Я.Я., Лук'яненко О.І., Челюскіній А.А., Шмідтгаль О.Г.




 
ПОДЯКА!

Учні 4-А класу, класний керівник Котко Алла Миколаївна дякують батькам Калюці Т.С., Олійник В.В. та Я.Я., Ковальчук М.В., Грушецькому О.О., Кухаренко О.А. за активну участь у підготовці свята День шкільного подвір'я.                                                          

Батьківські збори

Зустріч батьків учнів 4-А класу з вчителем фізкультури Бруско С.М.




15 вересня о 18.00 в кабінеті №7 відбудуться

 батьківські збори. Явка батьків обов'язкова.

                                                                              Ваша вчителька


УВАГА!


 15 вересня о 17.00  в актовій залі школи відбудеться батьківська конференція. Запрошую всіх бажаючих.



Шановні батьки!
Від усього серця вітаю Вас з Днем знань! Бажаю Вам
терпіння, життєвої мудрості.

З повагою Алла Миколаївна

Шановні батьки!

Щиро дякую Вам  за участь у підготовці 

кабінету №7 до нового навчального року.

                                                          З повагою Алла Миколаївна


УВАГА!

 02.06.2016 р. в актовій залі школи відбудеться батьківська конференція.


До уваги учнів та батьків!!!

з 31.05.16 р. по 17.06.16р. з 8.00 до 14.00 на базі КЗ"СЗШ №2"працює літній табір "Сонечко"




27.05.2016 р.Запрошуємо усіх на свято 

останнього дзвоника!

Увага! Оголошення!

19 травня в 16.30 на центральній площі ім.І.Сірка відбудеться міське свято Вишиванки «А над містом Українська вишивка цвіте».

Запрошуємо всіх на свято!

Увага! Оголошення!



До уваги батьків !!!

18 травня о 17.00 відбудеться батьківська конференція та батьківські збори.иманию родителей !!! 







Увага! Оголошення! 

До уваги батьків та учнів!

З 7 травня по 9 травня 2016 року - довготривалі вихідні. На заняття - 10 травня.

Вдалих ВИХІДНИХ!


Вітаємо всіх мам !!!



Шановні батьки та діти! 
Запрошуємо Вас на Свято здоров'я!



16 квітня на базі нашої школи відбудеться Свято здоров'я! Запрошуємо всіх учнів і їх сім'ї вболівати за сім'ю Козаченко !!!


Увага! Оголошення!

До уваги батьків та учнів!

З 30 квітня по 3 травня 2016 року - вихідні довготривалі. На заняття - 4 травня.

Вдалих ВИХІДНИХ!



 До уваги батьків та дітей! 

З 21.03.2016р. по 01.04.2016 р . в навчальному закладі - весняні канікули.

В школу - 04.04.2016 р.


До уваги батьків!!!
У четвер, 17 березня о 17 годині, відбудуться  
Батьківські збори.
Дякую батькам 3-А КЛАСУ 
за активну участь у святі Масляна! 

Шановні батьки!
Запрошую Вас взяти активну участь у святі - Масляна!
З повагою ваш учитель.
Шановні мами, бабусі!
Прийміть сердечні вітання з нагоди чудового весняного свята - 8 Березня! Все найсвітліше, що є у нашому житті - весна, радість, щастя, любов, пов'язане з Жінкою - берегинею роду людського.
   Бажаємо Вам міцного здоров'я, великого жіночого щастя, добра, любові.
  Нехай у Вашому домі будуть спокій та добробут, а Ваші серця будуть зігріті теплом та повагою рідних і близьких. Зі святом Весни, Вас!

З повагою, Алла Миколаївна і ваші діти.

Готуємося до батьківських зборів
Тема. Співпраця сім'ї та школи на сучасному етапі.

Як захистити дитину від грипу
     З настанням холодного сезону у багатьох батьків з'являються причини для хвилювань - як уберегти дитину від грипу та інших вірусних захворювань?
Вважається, що легше ці захворювання попередити, ніж лікувати. І батьки задаються цілком резонним запитанням: що потрібно зробити, щоб малюк залишився здоровим.

вам знадобиться
- Захисна маска або марлева пов'язка;
- Вітаміни;
- Іmunostimulyuyuchі препарати.
Інструкція
1
Перед тим як відправити дитину в школу, дитячий сад або просто на вулицю, змастіть йому ніздрі оксоліновою маззю. А після повернення додому потрібно змити мазь за допомогою дитячого мила. Використовуйте цей засіб тільки якщо дитина відправляється в місця скупчення людей. Постійне використання оксолінової мазі може тільки нашкодити. Також промивайте малюка спреями на основі морської води.
2
Уважно стежте за тим, як і в що одягнений ваш дитина. Не допускайте переохолодження, саме цей фактор часто призводить до виникнення захворювань.
3
В небезпечний період частіше обробляйте руки будь-яким спиртовим засобом для рук або просто мийте їх з милом, особливо після чхання або кашлю. Під час чхання або кашлю користуйтеся паперовими серветками, а після - обов'язково ретельно утилізувати їх.
4
Одягайте марлеву маску, або будь-які інші захисні одноразові пов'язки під час епідемії грипу, коли дитина знаходиться в громадських місцях.
5
Слідкуйте за тим, щоб кімнати житлового приміщення постійно провітрювалися, по можливості проводите кварцування, особливо якщо в будинку хтось із членів сім'ї вже захворів на грип. В цьому випадку хворого краще ізолювати і дотримуватися необхідних правил гігієни.
6

Попередньо порадившись з педіатром, проводите специфічну профілактику дитині, особливо якщо у нього знижений імунітет. Включайте в щоденний раціон харчування вашого малюка продукти, що містять вітаміни і зміцнюють імунітет: зелена цибуля, часник, апельсини, кожен день - чай ​​з медом і лимоном. Можна пити настої, що містять корінь солодки, ехінацеї. Ще в теплий період можна пропити вітаміни, рослинні препарати, що підвищують імунітет. Однак найбільш ефективним методом профілактики грипу є своєчасна вакцинація.











Шановні батьки, дорогі діти! Вітаю Вас з Новим роком та Різдвом Христовим! Бажаю міцного здоров'я, щастя, сімейного благополуччя, добробуту і святкового настрою!
У новорічну ніч казкову Хотіла б побажати вам,
Щоб новий рік приніс Всім щастя.
Щоб доля посміхнулася нам.
  Бажаю миру і світу,
  Бажаю дружби і тепла.
І щоб достаток і надію
У будинок кожен доля принесла! 
Прошу звернути увагу на дотримання Вашими дітьми правил з техніки безпеки. Матеріали з цього питання можна подивитися за посиланням

Склад батьківського комітету
Голова батьківського комітету класу
Олійник Яна Ярославівна

Члени батьківського комітету класу:
Борисова Наталія Василівна
Гаврюк Володимир Володимирович
Челюскіна Алла Анатоліївна
Мельник Катерина Олексіївна

Підготовка до Дня міста


Коротких О.М.

Засядьвовк.О.О.
    
Робота Макаренко К.В.та Кухаренко А.А. "Дерево бажань"


Як захиститися від захворювання на грип


У лютому поточного року зазначалося сезонне зростання захворюваності на гострі респіраторні інфекції, в тому числі на грип. Ця тенденція до розвитку сезонної епідемії грипу найбільш ймовірно збережеться і в березні.



В основному, хворіють школярі. За результатами проведених лабораторних досліджень біоматеріалу від хворих в поточному епідемічному сезоні спостерігається циркуляція вірусів грипу А і В.



Грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції - захворювання верхніх дихальних шляхів, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але набагато небезпечніше. Тому, перші симптоми ГРВІ вимагають особливої ​​уваги. Найбільш частим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.



Грип дуже легко передається від людини до людини при кашлі, чханні або просто при розмові. Зона зараження є в радіусі 2-х метрів навколо хворого.



Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів - це, в середньому, 7 днів.



При прояві перших симптомів грипу хвора людина обов'язково повинна залишатися вдома, щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку зараження.



Такими симптомами є: підвищена температура тіла, біль у горлі, кашель, нежить, біль у м'язах. З будь-якими з цих симптомів не варто виходити з дому, навіть заради візиту до лікаря, його слід викликати додому. Призначене лікарем симптоматичне лікування у домашніх умовах може бути достатнім для одужання.



Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією. Затримка з госпіталізацією може призвести до тяжких наслідків.



Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей: уникати скупчень людей, аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому, що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів. Не слід відвідувати дитячий садок, школу та інші установи, якщо з'явилися перші ознаки захворювання.



Щоб захистити себе чи оточуючих від зараження необхідно користуватися одноразовими масками. Так, міський повинен користуватися людина, яка доглядає за інфекційним хворим чи просто спілкується з ним. Хвора людина повинна використовувати маску лише в одному випадку: якщо йому доводиться перебувати серед здорових людей, які не захищені масками. Маска ефективна тільки якщо вона прикриває рот і ніс. Важливо пам'ятати, що в будь-якому випадку маску потрібно замінити, як тільки вона стане вологою чи забрудниться. Використані маски ні в якому разі не можна розкладати по кишенях чи сумках - їх потрібно одразу викидати.



Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання як у приміщенні, так і в робочих приміщеннях, адже віруси і бактерії можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини.



Прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання, щоб запобігти розпорошення інфікованих крапель слизу, є основним джерелом зараження. Бажано робити це за допомогою одноразових серветок. Використані серветки необхідно одразу викидати, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження. Якщо ви прикрили рот руками, їх необхідно одразу вимити з милом чи обробити дезінфікуючим гелем, інакше усі ваші наступні дотики становитимуть небезпеку для інших.



Якщо з'явилися ознаки хвороби, необхідно ізолювати хвору людину, виділити йому окрему кімнату і посуд.



Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищить шанси уникнути небезпечного захворювання.

Вибухонебезпечні предмети: ЦЕ ТРЕБА ЗНАТИ!


З кожним роком кількість постраждалих людей від вибухонебезпечних предметів збільшується. Так, якщо в 2013 році, Terp і травмованих від загиблих ПРЕДМЕТІВ вибухонебезпечних людина досягала ЗО, з яких 2 дітей, то вже в 2014 р було зафіксовано 36 постраждалих, з них - 9 дітей. Досвід показує, що найчастіше головними причинами збільшення кількості травмованих є нехтування правилами безпечного поводження з вибухонебезпечними предметами.



Шановні батьки! Розкажіть своїм дітям про ту небезпеку, яку таять в собі вибухові пристрої. Адже жага дитячої цікавості час варто життя.



Раз наголошуємо, що при виявленні підозрілого предмета, категорично забороняється торкатися і пересувати його, заливати його рідинами, засипати грунтом або чимось його накривати; користуватися засобами радіозв'язку, мобільних телефонів (вони можуть спровокувати вибух) стосуватися підозрілого пристрою і здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий або механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні і чутливі до механічних, звукових впливів і нагрівання.

Пам'ятка на весняні канікули


1. Пам'ятайте і дотримуйтесь правил переходу вулиць і доріг.

2. Не грайте на тротуарі, біля доріг.

3. Дотримуйтесь правил посадки в трамвай, тролейбус, автобус.

4. На зупинці не стійте близько біля дороги.

5. Не беріть в руки вибухонебезпечні предмети, а в разі їх виявлення, необхідно повідомити дорослих.

6. Не можна розпалювати багаття і кидати в вогонь карбід, солярку, бензин і т.

7. Не підходьте до ліній електропередач. Якщо провід обірваний, повідомте дорослих.

8. Не грайте біля залізничного полотна, не кладіть на рейки предмети, не кидайте нічого у вікна поїзда.

9. Не лазьте по ярках і на будівельних майданчиках.

10. Обережно користуйтеся побутовими електричними приладами: телевізором, праскою, холодильником.

11. Не відходьте далеко від будинку і не впускайте в квартиру незнайомих людей у ​​відсутності дорослих.

12. Не грайте з бродячими собаками і кішками. Мийте руки після ігор перед обідом.

13. У вільний час грайте у дворі на дитячому майданчику.

14. Дотримуйтесь відповідних правил поведінки в громадських місцях.

15. Не використовуйте піротехнічні засоби - це небезпечно!

16. Не використовуйте відкритий вогонь (свічки, бенгальські вогні тощо) в приміщеннях біля новорічної ялинки - це може привести до пожежі!

17. Для прогулянки одягайся зручно і тепло, щоб не застудитися


Пожежна безпека ВІДПОЧИНКУ У ЛІСІ!


Причиною лісової пожежі може стати необережно кинутий сірник або недопалок. Також вкрай необхідно відповідально ставитися до багать:

- НІКОЛИ НЕ ЗАЛИШАТИ ОСЕРЕДОК БЕЗ НАГЛЯДУ;

- МІСЦЕ ДЛЯ БАГАТТЯ ПОВИННА БУТИ обкопана НАВКОЛО;

- ПЕРЕД ТИМ, ЯК ПІТИ, ВОГОНЬ НЕОБХІДНО РЕТЕЛЬНО згасити.

Пам'ятайте, осередки можна розпалювати тільки в місцях, де відсутня хвойний молодняк!

Лісова пожежа не тільки шкодить навколишньому середовищу - втрачає все живе і ставить під загрозу ваше життя. Будьте обережні, відпочиваючи на природі! ТЕЛЕФОН рятувальна служба -101. Орджонікідзевський МВ ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області, по відділ питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому.

Безпека життєдіяльності учнів під час осінніх канікул

Вимоги безпеки життєдіяльності учнів школи під час осінніх канікул.

 Під час канікул, перебуваючи на вулиці і ставши учасником дорожньо-транспортного руху, чітко виконувати правила:

* Рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, тримаючись правого боку;

* За межами населених пунктів, по рухаючись узбіччям чи краєм проїзної частини, йти назустріч руху транспортних засобів;

* Переходити проїжджу частину тільки в місцях пішохідних переходів, в тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності - на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч;

* У місцях, де рух регулюється, керуватися тільки сигналами регулювальника. або світлофора;

* Виходити на проїжджу частину з-за транспортних засобів, переконавшись у відсутності інших транспортних засобів, що наближаються;

* Чекати транспортний засіб тільки на посадкових майданчиках (зупинках), тротуарах, узбіччях, не створюючи перешкод для дорожнього руху;

* На трамвайних зупинках, не обладнаних посадковими майданчиками, дозволяється виходити на проїзну частину лише з боку дверей і тільки після зупинки трамвая;

* У разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного або синього кольору або спеціальним звуковим сигналом треба утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її,

* Категорично забороняється вибігати на проїжджу частину, влаштовувати ігри на проїжджій частині або поблизу неї, переходити проїжджу частину поза пішохідним переходом, встановленими місцями;

* По дорозі на велосипеді рухатися дозволяється тільки дітям, які досягли 16 років; мопеди і велосипеди повинні бути обладнанні звуковим сигналом та світлоповертачами: спереду - білого кольору, по боках - оранжевого, ззаду - червоного; на голові у водія має бути захисний шолом;

* Водіям мопедів і велосипедів забороняється: керувати транспортом з несправним гальмом, звуковим сигналом, в темний час доби; по автомагістралях рухатися, коли є поруч велосипедна доріжка; по рухатися тротуарами і пішохідними доріжками; їздити, не тримаючись за руль, та знімати ноги з педалей; перевозити пасажирів буксирувати інші транспортні засоби; на інших засобах для катання (скейт-борд, самокат, ролики і т.д.) вибирати місце на дитячих майданчиках і т.п., на проїжджу частину виїжджати заборонено;

* Учні школи повинні виконувати зазначені правила, а також інші Правила дорожнього руху України, про яких дізналися на уроках ОБЖ, виховних годинах, предметних уроках, в інших навчальних спеціалізованих установах;

* Перебувати поблизу залізничних колій дітям без супроводу дорослих заборонено;

* Учні школи, користуючись транспортним засобом, повинні сидіти або стояти тільки в призначених для цього місцях, тримаючись за поручень або інше пристосування.

Під час канікул, перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціалізованих установах, приміщеннях, транспорті учні школи повинні чітко виконувати правила пожежної безпеки:

* Забороняється брати з собою вогненебезпечні предмети, які можуть призвести до пожежі (запальнички, сірники, петарди, бенгальські вогні, феєрверки, сигарети, легкозаймисті речовини, вогнепальну рідину і т.п.);

* Користуватися газовою плитою дозволяється будинку, тільки зі спеціалізованим електричним приладом для включення, під наглядом дорослих;

* Забороняється використовувати віконниці на вікна для затемнення приміщень і застосовувати горючі матеріали; зберігати бензин, газ та інші легкозаймисті горючі рідини, приносити їх до приміщення;

* Забороняється застосовувати предмети оформлення приміщень, декорації та сценічне обладнання, виготовлене з горючих синтетичних матеріалів, штучних тканин і волокон (пінопласту, поролону, полівініл і т.п.);

* Забороняється застосовувати відкритий вогонь (факели, свічки, феєрверки, бенгальські вогні тощо), використовувати хлопавки, застосовувати дугові прожектори, влаштовувати світлові ефекти із застосуванням хімічних та інших речовин, які можуть викликати загоряння; встановлювати стільці, крісла та інші, конструкції, виконані з пластмас і легкозаймистих матеріалів, а також захаращувати предметами проходи та аварійні виходи;

* У жодному разі не брати на вулиці чи в іншому місці незнайомі чи чужі предмети, які носять характер побутової техніки, не включати їх в розетку вдома чи в інших приміщеннях - все це може призвести до вибуху та надзвичайної ситуації;

* Не наближатися до електроприладів, музичної апаратури, які живляться струмом. Користуватися електроприладами тільки в присутності батьків, сухими руками. У разі виявлення обірваних проводів, неізольованої проводки, її іскріння, негайно повідомити дорослих;

· Чи не скупчуватися біля проходів у громадських установах, входах і виходах, в приміщеннях вестибюля;

* Беручи участь в масових заходах, не кричати, а не свистіти, не бігати, не стрибати, не створювати травмонебезпечних ситуацій у приміщенні, виконувати правила пожежної безпеки;

* У разі пожежної небезпеки: наявність вогню, іскрі



Комментариев нет:

Отправить комментарий